Sharmi në vend të parë: Zbuloni gjithçka për gratë Peshore

Sharmi në vend të parë: Zbuloni gjithçka për gratë Peshore

Për të zbuluar të gjitha karakteristikat e shenjave të astrologjisë në një mënyrë argëtuese, femërore dhe “të ndërgjegjshme për modën”, ne do të njihemi me secilën prej tyre në një mënyrë paksa të ndryshme. Çfarë lloj miqsh jemi, si blejmë dhe çfarë parfumesh duam – ju sjellim çdo muaj, dhe sot mësoni gjithçka për shkallën gjithmonë elegante dhe të sofistikuar.

Në përgjithësi për femrat e lindura në shenjën e Peshores

Gruaja Peshore mishëron drejtësinë, drejtësinë dhe ekuilibrin dhe është zbukuruar me gjykim të përsosur, të patëmetë dhe plotësi. Peshorja është shoqërore dhe ka një dhunti për komunikim dhe i pëlqen të rrethohet nga miqtë dhe familja. Ajo është karizmatike dhe magjepsëse, kjo është arsyeja pse ajo tërheq njerëzit me një lehtësi të jashtëzakonshme natyrore. Ajo përfaqëson yin dhe yang, ka një personalitet magjepsës që është një përzierje e racionalitetit dhe logjikës dhe emocioneve të paqëndrueshme.

Për shkak të kësaj, ajo me kënaqësi do të hyjë në një diskutim dhe do të hedhë poshtë mendimin e vakët të dikujt, ndërsa, përveç “kokës së saj të ftohtë”, do ta ndihmojë edhe sharmi. Sidoqoftë, ajo është gjithmonë e hapur për reflektim dhe, për shkak të natyrës së saj dashamirëse, do të pranojë gabimet e saj nëse mund të bindet se ka gabuar me një shpjegim logjik.

Seksi dhe marrëdhëniet

Peshorja është në kërkim të një lidhjeje të fortë dhe një partnere që do ta mbulojë me shenja të vogla vëmendjeje, të tilla si zemrat prej letre dhe lule të freskëta. Edhe pse duken të qeta kur pushojnë, gratë Peshore mund të jenë shumë lozonjare dhe romantike, dhe do të gjejnë partnerin ideal të dashurisë tek Ujori ose Binjakët. Por lojërat e mendjes në dashuri në peshore janë rreptë të ndaluara.

Ajo do të thotë sinqerisht atë që ka në mendjen e saj, që do të thotë se ajo do të jetë një dhimbje e sinqertë një ditë, gjithashtu. Peshorja do të jetë plotësisht besnike ndaj burrit të zgjedhur, dhe në këmbim do të kërkojë mbështetje dhe këshilla. Ajo e përjeton seksin si një ushtrim mendor dhe i pëlqen të studiojë mirë atë që partnerit të saj i pëlqen në shtrat. Ajo është një adhuruese e joshjes, parathënies së gjatë dhe pëshpëritjeve të gjata në jastëk para aktit të seksit.

Edhe pse duken të qeta dhe të përmbajtura, kur pushojnë, gratë e Peshores mund të jenë shumë lozonjare dhe romantike

Miqësia

Për shkak të karakterit të mundësive të peshimit të vazhdueshëm, gratë Peshore janë shpesh të pavendosura. Miqtë e tyre mund të frustrohen nga një personazh i tillë, për shembull kur ata nuk mund të zgjedhin se cilin film duan të shikojnë. Por hezitimi i saj në fakt përfitojnë miqtë e saj sepse ashtu siç merr parasysh shijet, nevojat dhe dëshirat e saj, ajo gjithashtu do t’i kushtojë vëmendje shijeve, nevojave dhe dëshirave të miqve të saj.

Ata e kanë këtë aftësi falë ndjenjës së tyre të njohur të drejtësisë dhe kjo është arsyeja pse Peshoret janë miq të shkëlqyeshëm. E përzemërt dhe e sjellshme siç është, i pëlqen të takojë njerëz me të cilët ka interesa të përbashkëta. Një miqësi e pathyeshme së pari do të përjetohet me një luan ose shigjetar.

Pamja


Ju do ta njihni një grua Peshore nga eleganca me të cilën rrezaton çdo lëvizje e saj. Ajo është krejtësisht e natyrshme, e bukur, e këndshme dhe gjithmonë vetëm e saj. Karakteristikat e saj të jashtme janë tipare të rregullta të fytyrës, gropëzime në faqe, një buzëqeshje e ndritshme, dhëmbë të bukur, një bel të hollë dhe vithe të theksuara. Peshorja është një perfeksioniste dhe është gjithmonë e rregullt, me modele flokësh të rregullta, dhe veshja e saj e përgjithshme është gjithmonë e ekuilibruar dhe delikate.

Pothuajse nuk do t’i ndodhë Peshores që ajo të mos ketë asgjë për të veshur ose të ketë veshur diçka krejtësisht të gabuar, sepse do të marrë kohë për të zgjedhur kombinimin e duhur të veshjeve. Ajo ka lindur për të ditur si të vishet për çdo rast dhe si të paraqitet në dritën më të mirë kudo që të ishte.

Stili

Peshorja e do modën, por ajo nuk do ta ndjekë atë verbërisht, por do të përshtatë stilin e fundit të modës me veten, në mënyrë që rrobat e saj t’i përshtaten sa më mirë. Edhe kur është e veshur si të gjithë të tjerët, kjo krijuese do të veshë diçka që do ta bëjë atë të dallohet nga turma, të tilla si një unazë e pazakontë ose një byzylyk unik. Ajo është më tërheqëse kur bëhet fjalë për xhinse të mira dhe cilësore dhe do t’i përkushtohet kërkimit të një palë që i përshtatet në mënyrë perfekte. Asaj nuk i pëlqen ta teprojë me detajet e modës, dhe një çantë apo këpucë e mirë do ta bëjë atë më të lumtur.

Stili i rrugës parisien

Peshores nuk i pëlqen ta teprojë me detajet e modës, dhe një çantë apo këpucë e mirë do ta bëjë atë më të lumtur.

Grave peshore u pëlqejnë flokët e gjatë, të prerë në shtresa dhe të mbuluar me fije të lehta. Grimi është i lehtë, natyral dhe i ndritshëm, dhe çanta e tualetit në mënyrë të pashmangshme ka një shkëlqyes buzësh me shije frutash. Peshorja nuk do të largohet nga shtëpia nëse nuk ka të paktën një pikë parfum mbi të sepse është thjesht e çmendur për aromat.

Stili i blerjes

Pëlqejnë gjërat e bukura, një çantë më të shtrenjtë dhe me cilësi më të mirë sesa një të lirë dhe me cilësi më të ulët. Kur shkojnë për blerje, ato patjetër do të bëjnë një pushim në kafene për të menduar nëse do të blejnë një gjë të caktuar apo jo. Në dyqanin e preferuar, Peshorja do të afrohet me shitësin dhe gjithmonë do t’i kërkojë atij këshilla.

Ikonë me stil

Planeti Venera, i cili sundon Peshoren, e ka pajisur këtë shenjë të zodiakut me një ndjenjë të jashtëzakonshme estetike dhe një sy të pagabueshëm për bukurinë. Prandaj nuk është për t’u habitur që lista e njëzet grave të veshura më të mira të të gjitha kohërave e përpiluar nga revista Elle përfshin tri peshore të famshme, aktoret Gwyneth Paltrow, Marion Cotillard dhe Brigitte Bardot.

Ikonat e stilit të lindura në këtë shenjë ajri janë gjithashtu Monica Bellucci, Kate Winslet, Catherine Zeta-Jones dhe Catherine Deneuve.

Parfum ideal: Aromat femërore dhe elegante me nota të theksuara femërore janë ideale për peshore. Një grua Peshore gjithmonë lë një gjurmë arome të njohur, por jo ndërhyrëse. Givenchy Dahlia Divin, Chloe Signature, Si Giorgio Armani dhe Lancôme Idôle.

Lexo edhe

Video

error: