Shaqiri mbulohet me një xhaketë me emblemën e UÇK-së-video

Shaqiri mbulohet me një xhaketë me emblemën e UÇK-së-video

Xherdan Shaqiri ka përjetuar një moment të papritur pas përfundimit të ndeshjes ndërmjet Zvicrës dhe Irlandës së Veriut të cilën “helvetikët” e fituan me rezultat 2-0 të shtunën.

Në fund të ndeshjes, ish-lojtari i Liverpoolit u ndal për të folur para mediave rreth kësaj ndeshje dhe derisa po intervistohej, një person i vie nga prapa dhe i vë mbi super një xhaketë e cila përmbante emblemën e Ushtrisë Çlirimtarë të Kosovës.


Shaqiri e shikon i befasuar veprimin e këtij personi por nuk bën asnjë reagim.

Ja momenti:

Video

error: