Shaqiri debuton për Lyonin me një asistim perfekt për Denayer-video

Shaqiri debuton për Lyonin me një asistim perfekt për Denayer-video

Xherdan Shaqiri ka debutuar të dielën për skuadrën e tij të re Lyonin në fitoren e tyre me rezultat 3-1.

Ish-lojtari i Liverpoolit luajti nga minuta e parë dhe bëri një paraqitje të mrekullueshme deri në minutën e 75’ kur u zëvendësua nga Lucas Paqueta, përcjellë KosovaPress.


Në minutën e 64’ Shaqiri dha një asistim perfekt për Denayer i cili realizoi me kokë për 2-0.

Në videon e më poshtme aksionin e goli e gjeni nga minuta 1:40.

Lexo edhe

Video

error: