Shalqiri ndihmon në humbjen e peshës

Shalqiri ndihmon në humbjen e peshës

Vera është një kohë ideale për një dietë që përfshin shumë fruta dhe mund të ndihmojë në humbjen e peshës.

Midis shumë frutave të shëndetshëm, spikat shalqiri, i cili është një delikatesë e preferuar për shumë gjatë verës.


Për shkak se shalqiri është i pasur me ujë, ndiheni të ngopur më gjatë dhe kështu mund të parandaloni mbingarkesën. Mund ta hani vetëm ose të bëni një sallatë me djathë feta dhe nenexhik. Nëse nuk jeni adhurues të sallatave, gjithmonë mund të bëni lëng shalqi dhe lëng gëlqereje.

Ndër frutat që janë të mirë për humbjen e peshës janë mollët, rrushi, qershitë, pjeshkat, bananet, qershitë, pjeprat dhe dardhat, shkruan Eat This.

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.