Shakira sulmohet nga derrat e egër në mes të Barcelonës

Shakira sulmohet nga derrat e egër në mes të Barcelonës

Ylli i muzikës pop Shakira thotë se ishte viktimë e një sulmi nga dy derra të egër teksa shëtiste në një park në Barcelonë me djalin e saj tetëvjeçar Milan.

Këngëtarja kolumbiane tha se kafshët e sulmuan atë dhe ia shqyen çantën, dhe pastaj ikën në pyll.

“Ata ma grisën çantën dhe kishte një celular në të. Ata shkatërruan gjithçka,” tha ajo.


Shakira është viktima e fundit e derrave gjithnjë e më agresivë, të cilët kanë sulmuar qytetin vitet e fundit.

Në vitin 2016, policia spanjolle mori 1.187 telefonata për shkak të derrave të egër që sulmonin qentë, mbanin trafikun dhe hasnin makina në qytet.

Në vitin 2013, një oficer policie u përpoq ta zgjidhte problemin vetë dhe qëlloi një derr, por përkundrazi humbi dhe plagosi kolegun e tij.

Lexo edhe

Video

error: