Sezoni i ri i Superligës fillon sot me këto ndeshje

Sezoni i ri i Superligës fillon sot me këto ndeshje

Tashmë tifozët kosovarë do të kenë mundësinë që të shohin skuadrat e tyre t’i rikthehen sot aksionit, ku edicioni i ri i Superligës së Kosovës fillon me disa ndeshje tejet interesante.

Tre ndeshje e hapin sezonin e ri 2022/23, ku skuadra e Ismet Munishit, Prishtina, do të përballet si mysafire me Dukagjinin, përcjell KosovaPress.

Krahas këtij takimi, me fillim nga ora 17:00 do të zhvillohen edhe dy ndeshjet e tjera mes Gjilanit e Ferizaj dhe Trepçës ’89 e Dritës.


Programin e plotë e gjeni më poshtë.

17:00 Dukagjini – Prishtina

17:00 Gjilani – Ferizaj

17:00 Trepça ’89 – Drita

Lexo edhe

Video