Sezoni i ri i Superligës, fillojnë ndeshjet e sotme

Sezoni i ri i Superligës, fillojnë ndeshjet e sotme

Kanë filluar të zhvillohen të tri ndeshjet e programit të sotëm të Superligës së Kosovës, të vlefshme këto për xhiron e parë të edicionit 2022/23.

Programi i sotëm përmban tre përballje tejet interesante, ku skuadra e Prishtinës nën urdhrat e Ismet Munishit synon fitore si mysafire kundër Dukagjinit.

Krahas kësaj përballje, po zhvillohet edhe minuta e parë në dy ndeshjet e tjera mes Gjilanit e Ferizaj dhe Trepçës ’89 e Dritës.


Minuta e 1’: Dukagjini – Prishtina

Minuta e 1’: Gjilani – Ferizaj

Minuta e 1’: Trepça ’89 – Drita   

Lexo edhe

Video