Sevilla luan si mysafire e Valencias, formacionet zyrtare

Sevilla luan si mysafire e Valencias, formacionet zyrtare

Rivali kryesor i Real Madridit në luftën për titull në La Liga Sevilla sonte do të ballafaqohet me kundërshtarin e papërshtatshëm Valencian.

Sevilla do të luajë në këtë ndeshje me disa mungesa të rëndësishme për shkak se disa lojtarë janë të angazhuar në Kupën e Afrikës, transmeton KosovaPress.

“Andaluzianët” janë duke luftuar për titull në këtë edicion dhe kanë pesë pikë më pak se Real Madridi që e kryeson renditjen tabelare.


Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Mestalla” me fillim nga ora 21:30 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Valencia: Cillessen, Thierry, Musah, Hugo, Guedes, Diakhaby, Gaya, Alderete, Duro, Foulquier, Cristhian

Sevilla: Diaz, Montiel, Rekik, Carlos, Acuna, Fernando, Olivier, Rakitic, Gomez, Ocampos, Mir

Lexo edhe

Video