Serie A/Super derbi mes Interit dhe Lazios

Serie A/Super derbi mes Interit dhe Lazios

Serie A rikthehet sot me disa ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 21 të sezonit 2021/22.

Gjigandi italian AC Milan do të synojë me çdo kusht fitoren sot në ndeshjen kundër Venezias, që të mbaj hapin drejt titullit me liderin e tabelës Interin, përcjell KosovaPress.

Ndërkaq, me fillim nga ora 18:30 do të zhvillohet ndeshja tejet interesante mes skuadrës së Romës dhe asaj të Massimiliano Allegrit, respektivisht Juventusit.

Programin e sotëm e spikat super derbi mes kampionit aktual italian Interit dhe skuadrës së Lazios, përballje kjo që zhvillohet me fillim nga ora 20:45 në “Giuseppe Meazza”.

Programin e plotë të ndeshjeve të sotme në Serie A e gjeni më poshtë.

12:30 Venezia – AC Milan 


14:30 Empoli – Sassuolo

16:30 Napoli – Sampdoria

18:30 AS Roma – Juventus

18:30 Genoa – Spezia

20:45 Inter – Lazio

20:45 Verona – Salernitana

Lexo edhe

Video