Serie A, spikat derbi mes Lazios dhe Atalantas

Serie A, spikat derbi mes Lazios dhe Atalantas

Serie A vazhdon sot me disa ndeshje interesante, të vlefshme këto për xhiron e 23.

Ndeshja hapëse e programit të sotëm do të zhvillohet në stadiumin “Luigi Ferraris”, ku me fillim nga ora 15:00 skuadra e Genoas pret në shtëpi Udinesen, përcjell KosovaPress.

Ndërkaq, kampioni aktual Inter i rikthehet aksionit sot, ku zhvillon ndeshje si vendas kundër skuadrës së Venezias.

Ndeshja përmbyllëse e programi të sotëm do të jetë tejet interesante, ku me fillim nga ora 20:45 Atalanta zhvillon ndeshje si mysafire kundër Lazios.


Programin e plotë të ndeshjeve të sotme në Serie A e gjeni më poshtë.

15:00 Genoa – Udinese (Stadiumi Luigi Ferraris)

18:00 Inter – Venezia (Stadiumi Giuseppe Meazza)

20:45 Lazio – Atalanta (Stadiumi Olimpico)

Lexo edhe

Video