Serie A, ndeshje interesante mes Venezias dhe Juventusit

Serie A, ndeshje interesante mes Venezias dhe Juventusit

Serie A rikthehet sot me disa ndeshje interesante në kuadër të xhiros së 17 të sezonit 2021/22.

Fillimisht, këtë program e hap ndeshja mes skuadrës së Fiorentinas dhe Salernitanas, takim ky që zhvillohet nga ora 15:00, përcjell KosovaPress.

Ndërsa, ndeshja kryesore e ditës së sotme do të zhvillohet në stadiumin “Pierluigi Penzo”, ku Juventusi është mysafirë i skuadrës së Venezias.


Programin e plotë të ndeshjeve të sotme në Serie A e gjeni më poshtë.

15:00 Fiorentina – Salernitana (Stadiumi Artemio Franchi)

18:00 Venezia – Juventus (Staidumi Pierluigi Penzo)

20:45 Udinese – AC Milan (Stadiumi Dacia Arena)

Lexo edhe

Video