Serie A: Këto janë transferimet e kompletuara nga skuadrat italiane

Serie A: Këto janë transferimet e kompletuara nga skuadrat italiane

Interi, Juventusi dhe Milani këtë merkato humbën disa nga lojtarët më të mirë.

Juventus humbi Cristiano Ronaldon, i cili u transferua te Manchester United, por arriti të transferojë sulmuesin Moise Kean dhe mesfushorin Manuel Locatelli, përcjell KosovaPress.

Kampioni i Serie A Interi transferoi lojtarë si Denzel Dumfries, Joaquin Correa dhe Hakan Calhanoglu kurse largoi dy yjet, belgun Romelu Lukaku dhe marokenin Achraf Hakimi.

Po ashtu, transferime në skuadër ka kompletuar edhe Milani, duke sjellë lojtarë si Fikayo Tomori, Mike Maignan, Brahim Diaz dhe Olivier Giroud, ndërsa humbi portierin Gianluigi Donnarumma te Paris Saint-Germain dhe Hakan Calhanoglu te rivali Interi.

Transferimet e kompletuara të skuadrave të Serie A në këtë merkato:

Inter (36 milionë euro të shpenzuara)

Transferimet: Zinho Vanheusden (Standard Liege), Denzel Dumfries (PSV Eindhoven), Joaquin Correa (Lazio), Matteo Darmian (Parma), Hakan Calhanoglu (AC Milan), Alex Cordaz (Crotone), Edin Dzeko (AS Roma)

Juventusi (35 milionë euro të shpenzuara)

Transferimet: Weston McKennie (FC Schalke), Moise Kean (Everton), Mohamed Ihattaren (PSV), Kaio Jorge (Santos), Manuel Locatelli (Sassuolo)


AC Milan (73 milionë euro të shpenzuara)

Transferimet: Fikayo Tomori (Chelsea), Mike Maignan (Lille), Yacine Adli (Bordeaux), Sandro Tonali (Brescia), Fode Ballo-Toure (Monaco), Brahim Diaz (Real Madrid), Junior Messias (Crotone), Tiemoue Bakayoko (Chelsea), Olivier Giroud (Chelsea), Alessandro Florenzi (AS Roma), Pietro Pellegri (Monaco)

Napoli (20 milionë euro të shpenzuara)

Transferimet: Matteo Politano (Inter), Andre Zambo Anguissa (Fulham), Juan Jesus (AS Roma), Davide Marfella (Bari)

Atalanta (68 milionë euro të shpenzuara)

Transferimet: Juan Musso (Udinese), Cristian Romero (Juventus), Teun Koopmeiners (AZ Alkmaar), Davide Zappacosta (Chelsea), Matteo Lovato (Hellas Verona), Merih Demiral (Juventus), Giuseppe Pezzella (Parma)

Lazio (13 milionë euro të shpenzuara)

Transferimet: Toma Basic (Bordeaux), Felipe Anderson (West Ham), Dimitrije Kamenovic (Cukaricki), Luka Romero (RCD Mallorca), Elseid Hysaj (Napoli), Mattia Zaccagni (Hellas Verona), Pedro (AS Roma)

AS Roma (98 milionë euro)

Transferimet: Tammy Abraham (Chelsea), Eldor Shomurodov (Genoa), Matias Vina (Palmeiras), Rui Patricio (Wolverhampton), Roger Ibanez (Atalanta), Bryan Reynolds (FC Dallas)

Lexo edhe

Video

error: