“Serbia nuk kalon” në Kuvend

“Serbia nuk kalon” në Kuvend

Dy deputetët e AAK-së, Bekë Berisha dhe Gazmend Syla kanë lënë disa pankarta para kabinetit qeveritar në Kuvendin e Kosovës.


Përmes një aksioni simbolik me thirrjet “ Serbia nuk kalon”, “Ku është kërkim falja, ku janë të pagjeturit”, deputetët e AAK-së opozitare kanë kundërshtuar paralajmërimet për largim të taksës nga Qeveria Kurti.

Ndryshe, edhe sot gjatë ditës aktivistë të të rinjve të AAK-së kanë vendosur një arkivol para ndërtesës së Kuvendit të Kosovës, me ‘premtimet e varrosura’ të Kurtit karshi qëndrimit të tij për heqjen e taksës.

Lexo edhe

Video