Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Serbi: 15 viktima dhe mbi 3.500 raste të reja me koronavirus

Serbi: 15 viktima dhe mbi 3.500 raste të reja me koronavirus

Në 24 orët e fundit, 3.588 raste të reja të koronavirusit u regjistruan në Serbi, nga 15.074 mostra të testuar, dhe 15 persona të tjerë vdiqën.


3.832 pacientë janë të shtrirë në spitale sot, 153 prej të cilëve në aparate për frymëmarrje.

Që nga fillimi i epidemisë, 2.903.450 njerëz janë testuar, 449.901 raste janë regjistruar dhe 4.398 pacientë kanë vdekur. Shkalla e vdekshmërisë është 0.98, sipas të dhënave zyrtare.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: