Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Sejdiu: Shkarkimi im s’ka të bëjë me vdekjet në QKUK

Sejdiu: Shkarkimi im s’ka të bëjë me vdekjet në QKUK

Ish-drejtori i përgjithshëm i SHSKUK-së, Basri Sejdiu, po vlerëson se shkarkimi i tij nuk lidhet me vdekjet e shumta ditëve të fundit për shkak të Covid-19, por ka karakter politik.

Për këto arsye, Sejdiu ka paralajmëruar se do t’i drejtohet Inspektoratit të Punës dhe do t’i padisë personat që sipas tij, ia kanë njollosur emrin.

Ai në një konferencë për medie ka theksuar se nuk ka të drejtë askush ta njollosë atë në mënyrë të pabazuar, derisa bëri të ditur se të mëdha kanë qenë investimet dhe ngritja e shërbimeve gjatë kohës sa ai ishte në detyrë.


Sejdiu ka thënë se shkarkimi i tij nuk ndërlidhet me vdekjet që ndodhën të dielën në QKUK.

Ai ndërkaq shkarkimin e tij e sheh si një hakmarrje nga bordi i SHSKUK-së.

Ndryshe, sipas Bordit drejtues të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, shkarkimi i Sejdiut erdhi si pasojë e mos përmbushjes së detyrave të punës.

Lexo edhe

Video

error: