Sejdiu: Luajtëm shumë të frikësuar

Sejdiu: Luajtëm shumë të frikësuar

Drenica ka pësuar humbje në ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Prishtinës.

Pas takimit kryetrajneri Gani Sejdiu u shpreh se skuadra e tij ishte shumë e frikësuar dhe nuk ishte në gjendje ti rezistonte presionit të Prishtinës.


“Ishte një minutë në pyetje kur i ndryshoi të gjitha gjërat. Ishte një ekip shumë e frikësuar, nuk ishim në gjendje që ti rezistonim presionit të Prishtinës. Përkundër kësaj kishim raste për shënimin sidomos në pjesën e dytë ku i eliminuam gabimet e pjesës së parë. 3 me 0 është vështirë kundër një Prishtinës tejet të fortë, andaj ky është realiteti. Kujtojmë që kjo ishte ndeshja e parë në futbollin kosovar pas më shumë se 2 muaj pezullim”, ka thënë Sejdiu.

 

Lexo edhe

Video

error: