Search Results for :

  Oda veterinare i kërkon ministrit Vitia të tërheq deklaratën për kafshët

  Kryetari i Odes Veterinare të Kosovës, Arben Sinani i ka kërkuar ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia të tërheq deklaratën e tij për largimin e kafshëve, pasi deri më tani nuk ka as një rast në botë ku nga kafshët janë prekur njerëzit, vetëm se flitet për infektimin e një qeni nga njerëzit, në Hong-Kong. Sinani […]

  KRU ”Prishtina” zotohet për furnizim stabil me ujë të pijshëm

  Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se përveç zbatimit në përpikëri të masave kundër përhapjes së Koronavirusit, në të gjitha objektet administrative, fabrikat e ujit, stacionet e pompave, rezervuarëve, mjeteve transportuese të punës, i siguron konsumatorët në zonën e shërbimit të gjithsej tetë komunave, furnizim stabil me ujë të pijshëm. UD i kryeshefit ekzekutiv, […]

  Tare: Euro 2020 duhet të shtyhet

  Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare beson se EURO2020 do të shtyhet për vitin e ardhshëm, zyrtari i klubit bardhekaltër shprehet duke parë rrezikun që paraqet koronavirusi, do të ishte më e arsyeshme që kompeticioni më i rëndësishëm për kombëtaret e kontinentit të Europës të zhvillohet në një datë tjetër. Ai mbështeti ndëprerjen e kampionatit […]

  Hoti: Nuk bëjmë kompromise, tregti me territore s’ka

  Deklarimi për taksën që është bërë para mediave, i kryeministrit Kurti nuk ka qenë i dakorduar brenda koalicionit. Ndërsa, në marrëveshjen finale me Serbinë nuk do të ketë tregti me territore. Kështu deklaron zëvendëskryeministri i Qeverinë e Kosovës, Avdullah Hoti në një intervistë për KosovaPress. I dyti i ekzekutivit, nga radhët e LDK-së u shpreh […]

  Ancelotti: Futbolli tani për mua është zero

  Trajneri i Evertoni, Carlo Ancelotti është shprehur se për momentin nuk mendon fare për futbollin dhe se të gjithë bashkë duhet të luftojnë me këtë pandemi që ka “alarmuar” botën dhe po merr çdo ditë jetë njerëzish. Tekniku Italian u shpreh se vendimi për ndaljen e Premier League ishte i duhur, ndonëse theksoi se në […]

  Tiranë, gjendet e mbytur një e moshuar

  Paraditen e sotme, rreth orës 10:45, në Lumë, poshtë Urës së Babrrusë (Tiranë) është gjetur e mbytur shtetasja A.B., rreth moshës 75 vjeçe. Aktualisht grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje. Teksa vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, nga vëzhgimi paraprak nuk konstatohen shenja dhune dhe paraprakisht dyshohet se është mbytur […]

  Plagosje me armë në Prizren

  Një person është raportuar se është qëlluar me armë zjarri nga persona të panjohur nga një veturë në lëvizje. Rasti ka ndodhur dje në Prizren. Viktima pas trajtimit mjekësor  në QKUK është dërguar në Spitalin e Prizrenit,  për trajtim të vazhdueshëm ndërsa rasti është duke u hetuar.

  BIK premton që do të marrë masa për ruajtjen e shëndetit të qytetarëve

  Bashkësia Islame e Kosovës ka filluar mbledhjen në të cilën do të diskutojnë rreth masave për parandalimin e përhapjes se koronavirusit. Myftiu Naim Tërnava tha se do të marrin rekomandime e vendime që kanë të bëjnë me ruajtjen e shëndetit të qytetarëve. Ai tha ftoi të gjithë njerëzit të ruajnë unitetin dhe të përfillin vendimet […]

  Izolohet edhe Maradona

  Diego Armando Maradona, ka përjetuar disa probleme shëndetësore dhe konsiderohet një person në rrezik përballë përhapjes së koronavirusit.  Shpesh në kontakt me tifozët dhe natyrisht me lojtarët e tij, trajneri i Gimnasia La Plata është i ekzpozuar ndaj rrezikut dhe për këtë arsye klubi ka vendosur të marrë masa. Ata e kanë izoluar për të […]

  Vajza e dehur ushtron dhunë fizike ndaj prindërve

  Një vajzë nën ndikim të alkoolit, ka ushtruar dhunë fizike ndaj nënës dhe babait të saj. Rasti ka ndodhur në Prishtinë. E dyshuara është arrestuar me vendim të prokurorit kujdestar është dërguar në mbajtje.