Search Results for :

  Gol i bukur nga Dybala ndaj Salernitanas-video

  Ka ndryshuar rezultati në ndeshjen ndërmjet Salernitanas dhe Juventusit në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 15-të të Serie-A. Janë “Bianconerët” ata që kanë kaluar në epërsi në minutën e 21’ me golin e argjentinasit Paulo Dybala pas një aksion të bukur. Ja goli: That is some goal from Paulo Dybala! 💥 A perfectly weighted […]

  Atalanta e blindon Gasperinin

  Presidenti i Atalantas, Luca Percassi ka njoftuar se trajneri Gian Piero Gasperini tashmë ka nënshkruar një kontratë të re deri në vitin 2024, me mundësi vazhdimi deri në qershor të vitit 2025. Gasperini tashmë ka krijuar një përvojë shumë të gjatë në Serie-A derisa drejtimin e Atalantas e mori në qershorin e viti 2016. Marrëveshja […]

  Alarmi për bombë në Shkup doli të jetë i rrejshëm

  Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë Veriore ka informuar se pas alarmit për bombë në qendër të Shkupit, ajo ka kryer të gjitha kontrollet dhe ka konstatuar se alarmi  për bombë ka qenë i rrejshëm dhe nuk ka pasur asnjë rrezik për jetën e qytetarëve. Ndërkohë, sipas MPB-së, po merren të gjitha masat për […]

  Publikohet lista e UEFA-së, kjo është skuadra kosovare më e vlerësuar

  Në prag të mbylljes së vitit kalendarik, shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ka publikuar renditjen e përgjithshme për klubet evropiane. Në listën e paraqitur nga UEFA,  klubi KF DRITA zë pozitën e 246-të, me koeficient 5 mijë dhe kështu është skuadra më e vlerësuar në futbollin e Kosovës. Nga pjesëmarrjet në garat […]

  Supertalentit të Romës i vjen një lajm i keq pas shpërthimit ndaj Genoas

  Roma ka njoftuar se virusi COVID-19 brenda klubit po përhapet, pasi sulmuesi Felix Afena-Gyan ka rezultuar pozitiv së fundi. Koronavirusi është përhapur brenda kampit të “Giallorossëve”, pasi Bryan Cristante dhe Gonzalo Villar rezultuan pozitivë javën e kaluar. Tani Afena-Gyan, lojtari i skuadrës së të rinjve që shpërtheu me dy gola për të mundur Genoan me […]

  Shqipëri: Ulen komisionet për transfertat në euro, më i larti jo më shumë se 50 euro

  Transfertat në euro brenda Shqipërisë do të bëhen me shumë më pak komisione, pasi që Banka e Shqipërisë ka nxjerrë për konsultim projekt-rregulloren, e cila synon që të ulë nivelin e komisioneve nga 30 euro minimumi në 6 euro, rreth katër herë më pak. Aktualisht një bankë në Shqipëri që të bëjë transfertën duhet të […]

  Pas alarmit për bombë, kthehet lëvizja e lirë e qytetarëve në Shkup

  Pas alarmit për bombë, kthehet lëvizja e qytetarëve në qendër të Shkupit. MPB e Maqedonisë Veriore apelon qytetarët që të jenë të qetë dhe të mos përhapin panik, pasi sipas saj, çdo gjë është nën kontroll. Sipas MPB-së bëhet fjalë për masa standarde të policisë, pas denoncimeve të këtilla. Ministria e Punëve të Brendshme më […]

  Në kërkim të këndelljes, Juventusi kërkon fitore ndaj Salernitanas, formacionet zyrtare

  Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes ndërmjet Salernitanas dhe Juventusit, e vlefshme për xhiron e 15-të të kampionatit italian, Serie-A. Salenitana është skuadra e fundit në tabelë me vetëm tetë pikë pas 14 ndeshjeve ndërsa Juventusi vjen pas humbjes së hidhur nga Atalanta me rezultat 1-0 dhe trajneri Maximiliano Allegri është nën presion të madh […]

  Teatri Kombëtar anulon shfaqjen pas alarmit për bombë në Shkup

  Pas alarmit të sotëm për bombë në afërsi të Teatrit Kombëtar, shfaqja e paraparë për sonte është anuluar. Teatri Kombëtar ka bërë të ditur se të gjithë ata që kanë marrë biletat online për shfaqjen e sotme do t’iu kthehen paratë. Ndërkohë policia ka evakuuar zonën për rreth Teatrit dhe Ministrisë së Jashtme. Në këtë […]

  Grubi: BDI me LSDM-në edhe nëse shkon Zaev

  Zëvendëskryeministri i Maqedonisë Veriore Artan Grubi, ka deklaruar se BDI do të qëndrojë në Qeveri me LSDM-në, edhe nëse Zoran Zaev vendos që të tërhiqet zyrtarisht edhe nga posti i kryeministrit. Grubi ka deklaruar për Alsat se Ahmeti ka bërë marrëveshje me Zaevin për qeverisje 2020-2024. “Do ta respektojmë në përpikëri vullnetin e tyre, sepse […]

error: