Search Results for :

  Raporti: Arma e shkrepur nga Alec Baldwin ishte përdorur për argëtim nga ekipi i filmit

  Arma mbështetëse që vrau kineasten Halyna Hutchins në një set filmi në New Mexico ishte përdorur nga anëtarët e ekipit të filmit për argëtim, pretendon një raport i ri. Arma, me të cilën qëlloi Alec Baldwin në xhirimet e filmit “Rust”, madje mund të jetë mbushur me fishekë të drejtpërdrejtë, raporton TMZ. Burime të shumta […]

  Shefi i OBSH-së: Pandemia përfundon kur bota vendos t’i jep fund

  Pandemia e COVID-19 do të përfundojë “kur bota të vendosë t’i jep fund”, pasi “të gjitha mjetet” për të luftuar virusin janë tani në dispozicion, deklaroi sot shefi i OBSH-së Tedros Adhanom Ghebreyesus, duke përsëritur thirrjet e tij për një shpërndarje më të drejtë të vaksinës. “Pandemia do të përfundojë kur bota të vendosë t’i […]

  Rusët do të duhet të shkojnë në Varshavë për viza imigrimi në SHBA

  Rusët që duan të aplikojnë për një vizë emigrimi për Shtetet e Bashkuara tani duhet të shkojnë në ambasadën amerikane në Poloni pasi shërbimi nuk është më i disponueshëm në Rusi, njoftoi sot Departamenti i Shtetit. “Ne nuk do t’u japim më data të reja për viza imigruese qytetarëve rusë në Moskë,” tha një zëdhënës […]

  Këngëtari i njohur botëror del pozitiv me koronavirus

  Ed Sheeran rezultoi pozitiv me COVID-19 më pak se një javë para publikimit të albumit të tij të pestë. Këngëtari në krye të top listave muzikore tha në një deklaratë të postuar në Instagram se ai ende synon të japë intervista të planifikuara dhe të performojë nga shtëpia e tij. “Hej njerëz, një postim i […]

  Tela gjemborë në kufijtë e BE-së, Gjermania e konsideron mbrojtjen e kufijve si legjitime

  Ministri i Brendshëm gjerman Horst Seehofer vlerësoi sot legjitime dëshirën për të mbrojtur kufijtë, ndërsa vendet evropiane po kërkojnë ndihmën e BE-së për të ngritur mure me tela gjemborë për të parandaluar ardhjen masive të emigrantëve. Polonia kërkoi 350 milionë euro dhe mobilizoi mijëra trupa në kufi për të ndërtuar një gardh në kufirin e […]

  Shtatë gjëra që duhet t’i dimë para martesës

  Shumica nuk dinë çfarë të bëjnë kur vendosin të martohen. Edhe nëse vëzhgojnë martesën e një prindi ose dikujt pranë nesh, shumë prej nesh, duke u rritur, nuk e kishin idenë se çfarë po ndodhte në prapaskenë. Prindërit zakonisht nuk na përgatisin për problemet dhe vështirësitë themelore me të cilat përballen njerëzit në martesë. Për […]

  ​Klopp: Më thanë se ky rezultat nuk ka ndodhur kurrë në historinë e klubit

  Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp është i vetëdijshëm që fitorja me rezultat 5-0 ndaj Manchester United ishte një goditje e fortë, por ai ende nuk ka pasur mundësi të vlerësojë madhështinë e rezultatit. “Nuk e kam menduar akoma. Është një ditë e mirë, një ditë vërtet e mirë. Asnjë ide, por nëse është një nga […]

  Pasojat e pirjes së birrës janë më të këqija sesa mendohej më parë

  Hulumtimet sugjerojnë se pirja e birrës lidhet me një gamë të gjerë problemesh shëndetësore që mund të kenë pasoja të qëndrueshme. Sidoqoftë, është e rëndësishme të theksohet se shumë nga këto efekte anësore gjenden vetëm në variantin e marrjes së tepërt të birrës ose pirjes së më shumë se dy birrave në ditë. Marrja e […]

  Pse njerëzit shtojnë peshë kur ndalojnë duhanin?

  Shumë prej tyre kanë frikë se do të shtojnë peshë me ndërprerjen e duhanit. Çfarë i bën ata të hanë më shumë në këtë situatë? Një studim i fundit tregoi se fajtori për gjithçka mund të jetë truri ynë, i cili dëshiron të kompensojë mungesën e papritur të nikotinës në trup duke kërkuar ushqim të […]

  ​Interi dhe Juventusi ndahen në paqe në “Derbin e Italisë”

  Interi dhe Juventusi kanë luajtur baraz në “Derbin e Italisë” të dielën në mbrëmje me rezultat 1-1. “Neroazzurrët” erdhën në këtë sfidë pas disfatës së parë në kampionat të pësuar nga Lazio javën e kaluar dhe ishin në epërsi deri në minutën e 88’ të ndeshjes me golin e realizuar nga sulmuesi boshnjak Edin Dzeko […]