Sassuolo – Milan, formacionet e mundshme

Sassuolo – Milan, formacionet e mundshme

Milan do të ketë një udhëtim të vështirë në Sassuolo, në kuadër të javës së 35-të në Serie A.

Rosonerët janë duke kaluar në një formë të lartë, dhe këtë shpresojnë të vazhdojnë edhe në këtë ndeshje, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifkim në Europa League.

Që nga rikthimi i futbollit italian, skuadra e Piolit ka arritur gjashtë fitore dhe vetëm dy barazime nga tetë ndeshje të zhvilluara.


Formacionet e mundshme:

Sassuolo: Pegulo; Mulder, Santos, Ferrari, Rogerio; Djurcic, Locatelli, Traore; Raspadori, Caputo, Boga

Milan: Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Hernandez; Bennacur, Kessie; Saelemaekers, Calhanoglu, Rebic; Ibrahimovic

Lexo edhe

Video