Sancho nuk do të përfshihet në ndeshjen e United kundër Burnleyt

Sancho nuk do të përfshihet në ndeshjen e United kundër Burnleyt

Trajneri i Manchester United, Erik Ten Hag e ka konfirmuar që Jadon Sancho nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjen e nesërme ndaj Burnleyt.

Problemet mes Ten Hag dhe Sanchos tanimë nuk janë sekrete, dhe trajneri i United ka vendosur që ta përjashtojë nga skuadra yllin anglez, raporton KosovaPress.


“Jason Sancho nuk do të jetë në skuadrën tonë nesër. Varet nga ai. Për pjesën e mbetur, ne jemi duke u përgatitur për Burnleyn dhe ky është fokusi jonë, asgjë tjetër”, tha Ten Hag.

“Më besoni, në zhveshtore por gjithashtu në stafin e trajnerëve dhe mjekëse, të gjithë këtu janë të bashkuar. Këtu te United ju luftoni. Lajmet nga brenda? Unë i njoh lojtarët e mi dhe gjëja e vetme është për ta fituar çdo ndeshje”, tha më tej Ten Hag.

Nesër me fillim nga ora 21:00 stadiumi “Turf Moor” do të jetë nikoqir i ndeshjes mes Burnleyt dhe Manchester United.

Lexo edhe

Video