Samiti BE-Ballkani Perëndimor më 6 tetor në Brdo pranë Kranj

Samiti BE-Ballkani Perëndimor më 6 tetor në Brdo pranë Kranj

Samiti BE-Ballkani Perëndimor do të mbahet më 6 tetor në Brdo pranë Kranj dhe do të mirëpritet nga kryeministri slloven Janez Jansha, u njoftua në faqen e internetit të Këshillit Evropian.

Samiti do të mbledhë krerët e shteteve dhe qeverive të BE -së dhe homologët e tyre nga rajoni i Ballkanit Perëndimor, thuhet në deklaratë.


Takimi do të drejtohet nga presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, i cili do të përfaqësojë BE -në së bashku me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Layen.

Samiti do të paraprihet nga një darkë joformale e krerëve të shteteve dhe qeverive si pjesë e agjendës së tyre, përfundoi deklarata.

Lexo edhe

Video

error: