Rusia ka humbur 32.050 ushtarë gjatë pushtimit, thotë Ukraina

Rusia ka humbur 32.050 ushtarë gjatë pushtimit, thotë Ukraina

Ukraina ka dhënë përditësimin e saj të fundit mbi numrin e humbjeve që Rusia ka pësuar që nga fillimi i luftës.


Ajo pretendon se 32.050 trupa ruse janë vrarë dhe 1,419 tanke janë shkatërruar.

Pajisjet e tjera ushtarake që janë zhdukur përfshijnë 178 helikopterë dhe 712 sisteme artilerie, raporton Sky News.

Lexo edhe

Video