Rupert Murdoch e Jerry Hall po divorcohen?

Rupert Murdoch e Jerry Hall po divorcohen?

Magnati i medias Rupert Murdoch dhe aktorja Jerry Hall po divorcohen, raportoi sot New York Times, duke cituar dy burime të afërta me çiftin.

Murdoch u martua me Hall në një ceremoni në qendër të Londrës në mars 2016.


Udhëheqësi i Fox Corp dhe ish-gruaja e tij supermodele janë vënë shpesh në shënjestër të tabloidëve, të cilët kanë ndjekur nga afër dasmën e tyre në Spencer House dhe festimet rreth datëlindjes së 90-të të Murdoch vitin e kaluar në Tavern on the Green në Nju Jork.

Divorci i katërt i Murdoch nuk ka gjasa të ndikojë në strukturën e pronësisë së kompanive në të cilat ai ka aksione, duke përfshirë Fox Corp, kompaninë mëmë të Fox News Channel dhe News Corp, e cila boton Wall Street Journal, thuhet në raport.

Video