Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Rumania regjistron 2.550 të infektuar dhe 77 viktima me koronavirus

Rumania regjistron 2.550 të infektuar dhe 77 viktima me koronavirus

Në 24 orët e fundit, 2.550 raste të reja të SARS-CoV-2 janë konfirmuar në Rumani, nga më shumë se 30.000 mostra të testuara, u njoftua sot në Bukuresht.


Që nga fillimi i pandemisë në Rumani, 757.676 raste të koronavirusit janë konfirmuar dhe 703,966 prej tyre janë rikuperuar, raporton agjencia Agerpres.

Në 24 orët e fundit, 77 njerëz vdiqën. Aktualisht, 7.019 pacientë me COVID-19 janë të shtrirë në spital, nga të cilët 973 në kujdes intensiv.

Lexo edhe

Video

error: