Rukiqi takohet me nënkryetarin e Odës Ekonomike të Izraelit, zotohen për bashkëpunim

Rukiqi takohet me nënkryetarin e Odës Ekonomike të Izraelit, zotohen për bashkëpunim

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka takuar sot  nënkryetari i Odës Ekonomike të Izraelit, Roy Roznek. Pas takimit kryetari i OEK, Berat Rukiqi tha  se qëllimi i këtij takimi është mundësia e rritjes së bashkëpunimit në mes Kosovës dhe Izraelit në shumë fusha.


Derisa bëri të ditur se në tetor do që qëndroj në Izrael për vizitë, Rukiqi tha se dy odat do angazhohen për krijimin e kushteve ligjore duke iniciuar edhe një marrëveshje për tregti të lirë në mes të dy vendeve.

Pages: 1 2

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.