Rrahu gruan edhe pse kishte urdhër mbrojtje nga gjykata

Rrahu gruan edhe pse kishte urdhër mbrojtje nga gjykata

Një grua ka njoftuar poicinë në Podujevë se një burrë ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj saj, edhe pse kishte urdhër mbrojtës nga gjykata.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor ndërsa i dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit, është arrestuar dhe dërguar në mbajtje. 


Rasti është inicuar si dhunë në familje & moszbatim i urdhërit të gjykatës

“Podujevë 22.09.2022-14:45.   Viktima femër kosovare ka raportuar se i dyshuari mashkull kosovar ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj saj edhe pse kishte urdhër mbrojtës nga gjykata. Viktima ka pranuar tretman mjekësor ndërsa i dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit, është arrestuar dhe dërguar në mbajtje”, njofton policia. 

Lexo edhe

Video