Rrahje masive në Obiliq, arrestohen 6 persona

Rrahje masive në Obiliq, arrestohen 6 persona

Gjashtë persona janë arrestuar në Obiliq pasi janë përfshirë në një rrahje. Të gjithë kanë pësuar lëndime trupore, ndërsa është sekuestruar edhe një pistoletë me gaz.


“Janë arrestuar gjashtë persona të dyshuar meshkuj  kosovarë të cilët për shkaqe ende të panjohura ishin përfshi në rrahje. Si pasojë e rastit të dyshuarve u është ofruar tretman mjekësor, ndërsa njëri prej tyre për shkak të lëndimeve është dërguar në QKUK. Nga të dyshuarit është sekuestruar një pistoletë me gaz me tetë fishekë. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori dhe i njëjti ka sugjeruar që rasti të procedohet në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Lexo edhe

Video

error: