Ronaldo shkruan historinë kundër Lihtenshtajnit

Ronaldo shkruan historinë kundër Lihtenshtajnit

Superylli portugez, Cristiano Ronaldo ka shkruar historinë sonte në përballjen kundër Lihtenshtajnit.

Kombëtarja e Portugalisë po përballet me Lihtenshtajnin në kuadër të fazës së grupeve të kualifikimeve për në Kampionatin Evropian Euro 2024, raporton KosovaPress.


Ronaldo kryeson sulmin bashkë me Joao Felix, dhe kapiteni i Portugalisë me paraqitjen e sotme ka shkruar histori në botën e futbollit.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë bëhet lojtari me më së shumti paraqitje në ndeshjet me kombëtare në histori të futbollit.

Ronaldo me paraqitjen e sotme arrin në kuotën e 197 paraqitjeve me Portugalinë, një më shumë se Bader Al-Mutawa i Kuvajtit.

Lexo edhe

Video