Ronaldo shënon përsëri, Neymar humbet penalltinë (VIDEO)

Ronaldo shënon përsëri, Neymar humbet penalltinë (VIDEO)

Cristiano Ronaldo e ka gjetur edhe golin e dytë personal në ndeshjen kundër PSG-së së Lionel Messit.

Yjet e Al-Hilal dhe Al-Nassr kanë arritur ta barazojnë rezultatin në 2:2 në përballjen kundër Paris Saint-Germain, falë golit të Cristiano Ronaldos, raporton KosovaPress.

Ronaldo shënon në minutën e 45+6’ për 2:2.

Ndërkaq, para se Ronaldo ta gjente golin e barazimit për skuadrën e tij, PSG kishte rastin ta thellojë epërsinë përmes Neymar, por që ky i fundit nuk u tregua i suksesshëm nga pika e bardhë, respektivisht nga penalltia në minutën e 45+3’.


Golin e Ronaldos e gjeni më poshtë.

(20) PSG Report on Twitter: “Ronaldo’s second goal, our defense tho holy it stinks so bad! 🤦🏻‍♂️ https://t.co/nPcz0dTil1” / Twitter

Penalltinë e humbur të Neymar e gjeni më poshtë.

(20) Hydra on Twitter: “Neymar Missed Penalty https://t.co/tqap1XTjPZ” / Twitter

Lexo edhe

Video