Ronaldo shënon golin e 800 në karrierë – video

Ronaldo shënon golin e 800 në karrierë – video

Gjigandi anglez Manchester United ka përmbysur rezultatin në ndeshjen kundër Arsenal, ku tanimë e gjen vetën në epërsi prej një goli.

Manchester United ka kaluar në epërsi prej 2:1 në ndeshjen kundër Arsenal, përmes golit të Cristiano Ronaldos, përcjell KosovaPress.


Pas asistimit të Marcus Rashford, Ronaldo shënon në minutën e 52’ të ndeshjes për ta kaluar United në epërsi prej 2:1, dhe për të shënuar golin e tij të 800 në karrierë.

Golin e Ronaldos e gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video