Ronaldo nuk përfiton asgjë nga United

Ronaldo nuk përfiton asgjë nga United

Gjiganti anglez, Manchester United dhe superylli, Cristiano Ronaldo kanë shkëputur sot kontratën me efekt të menjëhershëm.

Intervista bombastike e Ronaldos me Piers Morgan u bë shkaktar që aventura e yllit portugez të përfundoj e hidhur me Manchester United, raporton KosovaPress.

Pavarësisht se kishte edhe gjashtë muaj të mbetur në kontratën e tij me United, Ronaldo zyrtarisht nga sot është lojtar i lirë, respektivisht pa klub.


Po ashtu, siç bëhet e ditur nga “Daily Mail Sport”, Ronaldo nuk ka përfituar asgjë nga Manchester United pasi që klubi ia shkëputi kontratën gjashtë muaj para se ajo të përfundonte.

Ronaldo largohet nga Manchester United pa përfituar asgjë.

Lexo edhe

Video