Ronaldo nuk e ka ndërmend të pensionohet

Ronaldo nuk e ka ndërmend të pensionohet

Pasi që e la futbollin evropian, pavarësisht moshës që e ka, Cristiano Ronaldo po shkëlqen në Arabinë Saudite.

Në tetë ndeshje të zhvilluara në këtë sezon, Ronaldo ka shifra impresionuese duke regjistruar nëntë gola dhe pesë asistime mbi emrin e tij, raporton KosovaPress.


Dy golat e tij të fundit erdhën mbrëmë kundër Al Ahlit, dhe pas ndeshjes, superylli portugez kishte disa fjalë për ata që mendojnë se ai ka përfunduar si futbollist.

“Ata thonë Ronaldo ka përfunduar, por nuk është e vërtetë. Unë do të vazhdojë të luajë deri sa këmbët e mija të thonë: Cristiano, kemi përfunduar”, tha Ronaldo.

“Ende kam shumë për të dhënë. Unë ende e dua futbollin dhe të shënojë gola. Ata thonë se kam përfunduar por unë ende jam duke bindur që kjo gjë nuk është e vërtetë”, tha më tej Ronaldo.

Lexo edhe

Video