Ronaldo i jep epërsinë Portugalisë kundër Uruguait

Ronaldo i jep epërsinë Portugalisë kundër Uruguait

Ka ndryshuar rezultati në ndeshjen ndërmjet Portugalisë dhe Uruguait e cila po zhvillohet në “Lusail Iconic Stadium”.

Në minutën e 54’ të ndeshjes, Cristiano Roaldo ka realizuar me kokë pas asistimit nga Bruno Fernandez, raporton KosovaPress.


Kjo ndeshje është e vlefshme për grupin H të Kupës së Botës dhe me një fitore eventuale, Portugalia do ta siguronte kalimin në fazën tjetër.

Ja goli i Ronaldos:

Lexo edhe

Video