Ronaldo feston 38-vjetorin e lindjes

Ronaldo feston 38-vjetorin e lindjes

Cristiano Ronaldo sot feston ditëlindjen e 38-të. Portugezi është lindur në vitin 1985 në Funchal.

Ai konsiderohet si një nga lojtarët më të mirë në botë dhe një nga më të mëdhenjtë e të gjitha kohërave.


Ronaldo ka luajtur për ekipet: Porto, Manchester United, Real Madrid dhe Juventus.

Ronaldo ka fituar pesë Topa të Artë si dhe me dhjetëra trofe ekipesh dhe individuale.

Lexo edhe

Video