Ronaldo e cilëson Cole si kundërshtarin e tij më të ashpër, pamjet tregojnë pse – video

Ronaldo e cilëson Cole si kundërshtarin e tij më të ashpër, pamjet tregojnë pse – video

Disa nga rekordet më të vjetra të golave në Evropë janë nën këmbët e Ronaldos dhe numri i tij i pesë titujve të Topit të Artë është thjesht mahnitës.

Ai së pari ra në sy të të vetmit Sir Alex Ferguson në Portugali, përpara se të transferohej në Manchester United, ku u bë një fitues i madh botëror.

Ai ndezi Premier Ligën në ato ditë të hershme, ndërsa shkëlqimi i tij i e e bëri atë një nga talentet më emocionues që ka zbukuruar ndonjëherë ligën angleze.

Sidoqoftë, ai arriti pikën dhe nivelin më të lartë të karrierës së tij kur ndërroi fanellën United për atë Real Madridit.

I veshur me fanellën e bardhë të famshme, Ronaldo shënoi plot 450 gola të mahnitshëm, duke regjistruar gjithashtu një numër mahnitës prej 131 asistimesh.

Superylli portugez ishte thjesht i pakapshëm nganjëherë dhe ishte një çelës kyç në triumfet e Real Madridit, respektivisht në tre tituj radhazi të Ligës së Kampionëve.


Por, edhe më të mirët kanë pikat e tyre të dobëta, por cila ishte ajo e Ronaldos?

Ai mund të zgjidhte nga disa prej lojtarëve më të mëdhenj në histori, por duket se ish-lojtari i Chelseat dhe Arsenalit, Ashley Cole, ishte i vetmi kundërshtar që la një përshtypje të qëndrueshme.

Kur u pyet se kush ishte mbrojtësi më i ashpër me të cilin është përballur ndonjëherë, Ronaldo ishte mjaft i theksuar teksa e quajti Cole dhe, kur shikoni momentet kryesore të disa prej dueleve të tyre më epike, është e lehtë të kuptosh pse.

Në videot e mëposhtme, mund të shihni se Cole ishte si një lojtar që Ronaldo thjesht nuk mund ta kalonte lehtë.

Lexo edhe

Video