Romano: Mbyllet gjithçka, Sancho lojtar i Manchester United

Romano: Mbyllet gjithçka, Sancho lojtar i Manchester United

Jafon Sancho tashmë mund të konsiderohet lojtar i Manchester United.

Gazetari i njohur Fabrizio Romano raporton se Borussia Dortmundi dhe Manchester United e kanë mbyllur marrëveshjen për 90 milionë euro plus disa bonuse.


Kontrata e Sanchos në “Old Trafford” do të përfundojë në vitin 2026 dhe zyrtarizimi do të bëhet në ditët e ardhshme, përcjellë KosovaPress.

Sancho e kërkonte me ngul kalimin tek United dhe negociata kanë zgjatur gati një vit.

Lexo edhe

Video