Roma nxjerr në merkato turkun Cengiz Under

Roma nxjerr në merkato turkun Cengiz Under

Roma ka probleme të mëdha financiare këtë vit dhe në verë disa lojtarë do të shiten për të sistemuar bilancin e klubit.


Drejtuesit kanë vënë në shitje Cengiz Under i cili është një nga lojtarët që do të sillte plusvalencë madje kanë përcaktuar edhe çmimin e kartonit të tij.

Roma e ka blerë turkun për 15 milionë euro në 2017-ën tani sulmuesi turk do të largohet për të paktën 25 milionë euro dhe admiruesit e tij nuk mungojnë që nga Juventusi, Tottenham, Arsenal dhe Atletico Madrid./KosovaPress/

Lexo edhe

Video

error: