Roma-Napoli, formacionet zyrtare

Roma-Napoli, formacionet zyrtare

Napoli do ta ketë një test aspak të lehtë në javën e nëntë të Serie-A pasi do të ballafaqohet me Romën.

Skuadra napolitani vazhdon me bilancin e saj të 100 përqind me tetë fitore në tetë ndeshjet e para dhe synon ta vazhdojë është më tutje këtë rekord, transmeton KosovaPress.


Roma nga ana tjetër ka mbledhur deri më tani 15 pikë dhe renditet në vendin e pestë në tabelë.

Ndeshja fillon nga ora 18:00 në “Olmpico dhe këto janë formacionet zyrtare:

Roma (4-2-3-1): Rui Patricio; Karsdorp, Ibanez, Mancini, Vina; Veretout, Cristante; Zaniolo, Pellegrini, Mkhitaryan; Abraham. 

Napoli (4-2-3-1): Ospina; Di Lorenzo, Koulibaly, Rrhamani, Mario Rui; Anguissa, Fabian; Politano, Zielinski, Insigne; Osimhen. 

Lexo edhe

Video

error: