Roma-Inter, ja rezultati momental

Roma-Inter, ja rezultati momental

Është duke u zhvilluar minuta e 70’ në stadiumin “Olimpico”, ku kampioni italian gjendet në epërsi të thellë.

Skuadra e Interit gjendet në epërsi prej 3:0 si mysafirë kundër Romës, përmes golave të Calhanoglu, Dzeko dhe Dumfries, përcjell KosovaPress.


Fillimisht, ishte Calhanoglu ai i cili kaloi “Nerazzurët” në epërsi me golin e tij në minutën e 15’, kurse rezultatin e dyfishoi sulmuesi Edin Dzeko në minutën e 24’.

Golin e tretë për skuadrën e Interit e shënoi Dumfries në minutën e 39’.

Rezultati momental është 3:0 në favor të Interit.

Lexo edhe

Video