Rikthimi në Premier Ligë, Mourinho lidhet me skuadrën e madhe angleze

Rikthimi në Premier Ligë, Mourinho lidhet me skuadrën e madhe angleze

Ka raportime në Angli se Evertoni dëshiron të tërheqë Jose Mourinhon për të zëvendësuar Rafa Benitezin, pasi që portugezi nuk po kalon memonte të mira te Roma.

Dy mediat e mëdha angleze“Mirror” dhe “Sun Sport” sugjerojnë se Mourinho mund të rikthehet sërish në Premier Ligë edhe pse së fundi u shkarkua nga Tottenhami.


Everton po shqyrton opsionet e tyre pasi Benitez arriti vetëm dy pikë nga tetë ndeshjet e fundit në kampionat, përcjellë KosovaPress.

Mou mbërriti në “Olimpico” gjatë verës së këtij viti dhe nënshkroi një kontratë trevjeçare duke folur për një projekt afatgjatë më skuadrën italiane.

Mourinho ka siguruar vazhdimisht se nuk e ka ndërmend të largohej nga Roma, por tensioni po rritet rreth trajnerit.

Lexo edhe

Video

error: