Rikthimi i Neymar te Barça, agjenti kontakton Laportan

Rikthimi i Neymar te Barça, agjenti kontakton Laportan

Neymar Jr kthehet në mënyrat e tij të vjetra dhe, kur dukej se telenovelat në lidhje me të ardhmen e tij kishin mbaruar, ato përsëri marrin forcë. Gazeta ‘ARA’ raporton se agjenti i lojtarit i kishte përcjellë Joan Laportas dëshirën e brazilianit për t’u kthyer në Barça për t’u takuar me Messin.

‘Ney’ e kupton që Leo nuk do të lëvizë nga Barcelona, ​​kështu që ai dëshiron të kthehet në ekipin e Barças për të shpëtuar partneritetin e tij magjik me atë. Këtë të dielë, ‘El Chiringuito’ siguroi që ish-lojtari i Santosit do të ishte i gatshëm të duronte një sezon më shumë në Paris për të nënshkruar me Barçan falas në vitin 2022, në të cilën pikë përfundon kontrata e tij aktuale.

Pas informacionit nga ‘ARA’, ishte ‘Telefoot’ që dha detaje të paktit ekzistues midis Neymar dhe PSG-së. Të dy palët ranë dakord mbi shifrat për rinovimin e brazilianit që nga janari, por situata tani ka ndryshuar dhe kontrata e re mbetet e nënshkruar, përcjellë KosovaPress.


Ylli brazilian supozon se Messi nuk do të luajë për PSG-në dhe heziton të rinovojë. Aq sa që, sipas ‘El Chiringuito’, Neymar do të ishte i gatshëm të duronte edhe një vit në Paris pa rinovuar që të ishte në gjendje të nënshkruajë për Barçan falas në verën e vitit 2022. Për të zbuluar nëse do të ishte një opsion i vlefshëm , mjedisi i sulmuesit ka kontaktuar Joan Laportan. Në rast të hedhjes poshtë të kësaj mundësie nga presidenti i Barças, Neymar do të vazhdojë të nënshkruajë rinovimin e tij me PSG-në.

Kur u duk se të gjitha dritat ishin drejtuar nga Haaland, Neymar është kthyer në skenë me përsëri. Do të jetë e nevojshme të shohim se çfarë pozicioni do të mbaj Barcelona dhe nëse thashethemet në lidhje me dëshirën e brazilianit për t’u kthyer në Barça janë një realitet apo thjesht një strategji e ‘Ney’ në negociatat e tij me PSG-në.

Nëse Neymar refuzon të rinovojë, ekipi francez mund të detyrohet ta shesë sulmuesin këtë verë, pasi përndryshe ai mund të largohet në verën e vitit 2022 pa lënë një euro në arkat e klubit.

Lexo edhe

Video