Rikthimi i Neymar në Barcelonë, vjen deklarata e menduar mirë nga Leo Messi

Rikthimi i Neymar në Barcelonë, vjen deklarata e menduar mirë nga Leo Messi

Lionel Messi nuk beson se Barcelona do të jetë në gjendje të përballojë rikthimin e Neymar në klub.

Që kur bëri transferimin rekord botëror prej 222 milionë euro në Paris Saint-Germain në vitin 2017, Neymar ka qenë vazhdimisht i lidhur me një kthim në “Camp Nou” dhe një ribashkim me Messin.

Por një operacion i tillë ende nuk ka arritur të realizohet dhe me vështirësitë e tanishme financiare të Barcës, duket se kthimi i Neymar është shumë larg.

Braziliani kohët e fundit deklaroi dëshirën e tij për të luajtur së bashku me Messin përsëri sezonin e ardhshëm, por se ku do të ndodhte ai ribashkim është ende e paqartë.


Duke folur për “La Sexta”, Messi pranoi se skuadra e tij e tanishme ka të ngjarë të mos ketë fonde për ta rikthyer brazilianin, përcjell KosovaPress.

“Si të paguhet Parisi për transferimin?” – pyeti Messi. “Nuk është e lehtë, do të jetë një situatë e vështirë për presidentin e ri. Ai do të duhet të jetë shumë inteligjent, të rregullojë gjithçka dhe të bëjë shumë ndryshime për ta bërë atë të shkojë mirë.”

“Do të jetë gjithashtu e vështirë për të sjellë lojtarë sepse kemi nevojë për para dhe nuk ka para. Ka disa lojtarë të rëndësishëm aktualë që ne duhet të luftojmë përsëri për gjithçka dhe ju duhet t’i paguani ata.”

Në lidhje me deklaratën e fundit të Neymar se ai dëshiron të jetë përsëri shok i ekipit të Messit, ai shtoi: “Ai nuk tha,” Le të luajmë “, ai tha,” Unë do të doja të luaja “… apo jo?

“Po, ne flasim herë pas here. Ne të tre ose me të ose me Luis Suarez çdo ditë. Ne e mbajmë marrëdhënien.”, përfundoi ylli argjentinas.

Lexo edhe

Video

error: