Rikthehet Gjermania, barazon rezultatin me Spanjën

Rikthehet Gjermania, barazon rezultatin me Spanjën

Është ndezur edhe më tutje ballafaqimi ndërmjet Spanjës dhe Gjermanisë hë stadiumin “Al Bayt” pasi Gjermania ka arritur që ta barazojë rezultatin në 1-1.

Kur po zhvillohej minuta e 83’ Fullkrug shënoi gol të bukur nga brenda zonës për ta rikthyer baraspeshën në rezultat, raporton KosovaPress.


Me barazim, Gjermania do të mbetej në garë për ta siguruar kualifikimin tutje në Kupën e Botës.

Ja goli:

Lexo edhe

Video