Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Richardson uron Kurtin, shpreh gatishmërinë për bashkëpunim në luftën kundër COVID-19

Richardson uron Kurtin, shpreh gatishmërinë për bashkëpunim në luftën kundër COVID-19

Kryeministri i Republikës së Kosovës,  Albin Kurti ka pranuar letër urimi nga koordinatorja për Zhvillim e Kombeve të Bashkuara, Ulrika Richardson, e cila e ka uruar për marrjen e detyrës së kryeministrit.


Në letrën e urimit, Koordinatorja Richardson ka potencuar gatishmërinë e bashkëpunimit me kabinetin qeveritar drejt zbatimit të Kornizës së KB-ve për Zhvillim të Qëndrueshëm (2021-2025), si dhe vazhdimin e bashkëpunimit në luftën kundër pandemisë COVID-19.

Lexo edhe

Video

error: