Rezultatet e ndeshjeve të Championsit pas pjesës së parë

Rezultatet e ndeshjeve të Championsit pas pjesës së parë

Kanë përfunduar 45 minutat e para të gjashtë ndeshjeve të Ligës së Kampionëve që kanë startuar nga ora 21:00 dhe janë të vlefshme për fazën e grupeve të kësaj gare.

Befasia e madhe është duke ndodhur në ndeshjen e grupit A ku Napoli është në epërsi 3-0 ndaj Liverpoolit me golat e Zielinskit, Simeones dhe Anguisas, transmeton KosovaPress.

Bayerni është duke e mposhtur Interin me rezultat 1-0 me golin e Lory Sane, kurse Barcelona ka krijuar epërsi prej 3-1 ndaj Pilkzenit me golat e dyshes Kessie-Lewandowski, me këtë të fundit që ka shënuar dy herë

Këto janë të gjitha rezultatet:

Atletico Madrid-Porto 0-0


Barcelona-Pilzen 2-1

Brugge-Leverkusen 1-0

Inter0-Bayern 0-1

Napoli-Liverpool 3-0

Tottenham-Marselle 0-0

Lexo edhe

Video