Reshjet e djeshme dëmtuan edhe kulmet e garazheve (Video)

Reshjet e djeshme dëmtuan edhe kulmet e garazheve (Video)

Reshjet e shiut dhe breshëri që ra dje në disa qytete në Kosovë nuk ka dëmtuar vetëm kulturat bujqësore të fermerëve, por rrëzoi edhe kulme të garazheve.

Një video të siguruar nga KosovaPress, shihet se si erërat e forta të përcjellura me shi, kanë dëmtuar kulmin e një garazhe në fshatin Shtrubullovë të Drenasit.


Pronari i kësaj shtëpi thotë se përveç kulmit, në oborr iu janë dëmtuar edhe pemët, pishat dhe lulet.

Lexo edhe

Video

error: