Reshje shiu dhe ulje temperaturash në Shqipëri

Reshje shiu dhe ulje temperaturash në Shqipëri

Shqipëria do të vazhdojë të jetë nën një mot të paqëndrueshëm. Kthjellimet do jenë kalimtare duke u zëvendësuar nga vranësira të shumta të cilat do të sjellin reshje shiu. Reshjet pritet të kenë intensistet më të lartë gjatë natës.


Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 06°C në 17°C, në zonat e ulëta nga 14ºC në 24°C dhe në zonat bregdetare nga 15°C në 25°C.

Era do të fryejë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 6 ballë.

Lexo edhe

Video

error: