Republikanët diskutojnë fillimin e procedurës së shkarkimit të Trump të premten?

Republikanët diskutojnë fillimin e procedurës së shkarkimit të Trump të premten?

Drejtuesit e Partisë Republikane në Senat po konsiderojnë të fillojnë procedurën për të shkarkuar presidentin Donald Trump të premten, nëse Dhoma e Përfaqësuesve miraton tërheqjen sonte dhe ia përcjell atë Senatit, ka thënë një  burim i agjencisë britanike të lajmeve Reuters.


Një ndihmës i lartë republikan në Senat, i cili dëshironte të mbetet anonim, theksoi se asnjë vendim nuk është marrë deri më tani nëse do të ndërmerret një hap i tillë.

Duke qenë se seanca e rregullt e Senatit është njoftuar për 19 janar, Mitch McConnell, udhëheqësi i Republikanëve në Senat, tha më herët se ai beson se nuk mund ta shtyjë seancën për më vonë, përveç nëse të gjithë 100 senatorët bien dakord ta ndryshojnë.

Lexo edhe

Video

error: