Renditja tabelare e Superligës së Kosovës pas 15 xhirove të zhvilluara

Renditja tabelare e Superligës së Kosovës pas 15 xhirove të zhvilluara

Fitorja e Gjilanit ndaj Dritës në derbin lokal si dhe triumfi i Llapit ndaj Drenicës me rezultat 5-3ka bërë që kreu i tabelës së Superligës së Kosovës në futboll të jetë shumë i ngjeshur.

Edhe Ballkani që mposhti Malishevën me rezultat 2-0 është rikthyer fuqishëm duke u renditur i dyti në tabelë, raporton KosovaPress.

Gjilani renditet i pari me 28 pikë, i ndjekur nga Ballkani me 27.

Kjo është renditja e plotë tabelare e Superligës së Kosovës:

Gjilani   28

Ballkani 27

Drita 25


Llapi 24

Prishtina 21

Drenica 20

Ulpiana 17

Dukagjini 16

Malisheva 15

Feronikeli 10

Lexo edhe

Video

error: